4 Şubat 2012, Cumartesi

Yüz Nakli Yapan Ömer Özkan Kimdir?

4 Şubat 2012 Yazan Kişi:  
Okunma Sayısı: 3.532 Defa Okundu. Karegori: Biyografi Arşivi

Son zamanlarda “Dr.Ömer Özkan Kimdir? Dünyada ilk olarak Yüz Naklini Yapan Prof. Dr. Ömer Özkan Nerelidir? Ömer Özkan’ın Telefon Numarası veya İletişim Bilgileri Nedir?..” şeklindeki aramaların sıkça yapıldığını tahmin edebilirsiniz..

Özetle Türkiye’nin Onur kaynağı ve gögsümüzü kabartan biri olduğunu söylersem zannedersem mübalağa etmiş olmam.. Çünkü dünyada ilk defa aynı anda 3 organ naklini yapan ve yine aynı şekilde başarılı yüz nakli gerçekleştiren bir TÜRK olarak TIP tarine adını büyük harflerle kazdırdı..

Öyle sıradan bir olay değildir bu.. Tarihimizde hak ettiğimiz yere oturduğumuz bir göstergesi olarak da algılayabilirsiniz.. Önceleri “Face of Face” isimli bir bilim-kurgu filminde buna benzer bir hadise anlatılmaya çalışılmışsa da bunu başarabilen kimse olmamıştı.. Zaten her zaman belirttiğim gibi bugünün bilim-kurgu filmleri yarının teknolosini yansıtmaktadır diye.. Zaten Ömer Bey’de filmden esinlendiğini fakat kullandığı yöntemin ise çok farklı olduğunu ifade etmektedir..

İşte Kısaca Ömer Özkan’ın Hayatı

Ankara Cumhuriyet Lisesi’nden 1988′de mezun oldu. Tıp eğitimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1995′de, uzmanlık eğitimini 1995-2001arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı’nda tamamladı. 2004 yılında yardımcı doçent, 2006 yılında doçent oldu.

2004 yılında 6 ay süreyle Japonya’da Tokyo Üniversitesi’nde Perforator Flepler ve Supermikrocerrahi, daha sonra yine 6 aylık süreyle Tayvan I/Shou Universitesi, E-Da Hastanesi’nde Plastik cerrrahi ve el cerrahisi klinik fellow luğu yaptı. 2006 yılında EURAPS Young Plastic Surgeons 3 aylık burs çerçevesinde Almanya Münih’te Bogenhausen Technical University’de fellowluk yaptı.

2002 PSEF (Plastic Surgery Educational Foundation) Scientific Essay Contest Junior Basic Science Ödülü, 2005 EURAPS Young Plastic Surgeons Scholarship bursu ve 2007 yılında Akdeniz Üniversitesi Teşvik ödülünü aldı.

Yüz ve vücut estetiği, meme rekonstrüksiyonu, doku kayıplarının onarımı, yüz siniri felcinde yüz kaslarının restorasyonu, mandibula rekonstrüksiyonu, ürogenital cerrahi ilgilendiği konular arasındadır.

Konuyla Benzer Yazılar:

Bu Yazıyla Benzer Konular:

14 Şubat Sevgililer ...
Ey Sevgili! En Sevgili! Yokluğunun hicranı ile yanıp tutuş...
Öyle Bir Geçer Zaman...
Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisindeki  Mete'nin söylediği Ağla...
Duygu Canbaş'ın Gaf ...
NTV'de çalıştıktan sonra Haber Türk haber sunuculuğu yapan D...
Müge Anlı Van Deprem...
Müge Anlı'nın Van Depremi ile ilgili ATV'de yayınlanan Müge ...

Konuyla ilgili yorum yazmak istemez misiniz?

Konuyla ilgili neler düşündüğünüzü benimle paylaşır mısınız?