20 Eylül 2011, Salı

İş Görüşmesine Giderken Okunacak Dua

20 Eylül 2011 Yazan Kişi:  
Okunma Sayısı: 43.262 Defa Okundu. Karegori: Genel Kültür

Büyük bir aşk-şevk ile iş aramaya çıkmışsınızdır sabahın erken vakitlerinde. Kimileri o kadar kaptırmışlardır ki kendini sabah ezanı okunup namazlar eda edildikten sonra iş arayışlarına başlamaktadırlar. Ancak insanın istekleri her zaman gerçek olmuyor maalesef. Bu nedenle akşam olup karanlık çökünce yer yüzüne umutsuzluk rüzgarları da esmeye başlıyor insanların üzerine..

Yüce dinimiz islam o kadar güzel ve kolaylaştırıcı bir inanç sistemidir ki ancak içine girip baktıkça ve bunu hayatımıza tatbik ettiğimiz müddetçe o enfes güzelliğini göstermeye başlar insanlara. İşte öyle de iş arayanlar veya iş görüşmesine gidenler içinde faydalı olabilecek ayetler var Kur’an-ı Kerim’de. Burada sizler için araştırıp bulduğum ayetleri paylaşacağım inşaAllah..

reklamlar – ekmek teknesi

iş görüşmesine giderken okunacak dua

iş görüşmesi için okunacak dua

Ayet, Kehf suresinin, 10.ayetidir. Öyle anlatılır ki bu ayeti sabah namazından sonra, evden çıkmadan önce, iş görüşmesine giderken ve dışarıda iş arayaşları içinde bulunurken 70’er defa okumakta fayda vardır.

Arapça Okunuşu:

Bismillahirrahmannirrahim.

“Rabbena atina min ledunke rahmeten ve heyyi’ lena min emrina reşeda”

Türkçe Anlamı:

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın adıyla..

“Ey Rabbimiz, bize katından rahmet ver ve işimizde bizim için muvafakiyet hazırla.”

***

Ancak unutmamız gereken birşey vardır ki Allah kullarınının ne yaptığını sürekli gören ve gözetendir. Allah kulları arasında iyi-kötü ayrımı yapmaz. O bütün kullarını sever ancak ihlaslı kullarını diğerlerine nazaran daha fazla sever. Yani bir insan ömrü boyunca günah bataklığında yüzmüş olabilir ve bu o insanın kesin cehennemde kalacağı anlamına gelmemektedir. Yeter ki hatalı, günahkar kul yaptığı yanlışların farkına varsın ve bir daha o yanlışlara meyil etmemek için tövbe etsin.

Bu nedenden dolayıdır ki bazan hakkımızda hayır olacak dediğimiz durumlar Ş’er olabilmektedir ve Ş’er gibi görünen durumların arkasından da Hayırlar çıkabilmektedir. Allah’a teslim olalım ve tedbirimizi hiç bir zaman elden bırakmayalım.. Gerisi bizim işimiz olmadığından dolayı karışmamamız gerekmektedir.

Zaten kainat üzerinde herkes kendi işini yapınca dünya düzeni bozulmumamaktadır. Allah yardımcımız olsun. Rabbim iş arayan kardeşlerime, ağabeylerime, ablalarıma hayırlı işler nasip eylesin ve boğazlarında haram rızıklar geçirmesin. (Amin, Ecmain..)

Konuyla Benzer Yazılar:

Bu Yazıyla Benzer Konular:

Yavuz Bülent Bakiler...
şaşırdım kaldım işte! ..... sözde senden kaçıyorum dolu d...
Bizimde yaşadığımız ...
Türkiye'nin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sesl...
Aşk'a Dair
Aşka Dair… ey aşk! ne güzel birşeydin sen geldin başı...
Büyük israil Projesi...
Büyük israil projesi ve olası bir kürdistan devleti - Sevgil...

Comments

” İş Görüşmesine Giderken Okunacak Dua” başlıklı yazı için 17 Yorum Yapılmış..
 1. aslı turan diyor ki:

  Allah ım o kapıdan yüzüm yerde çıkmayayım sana yalvarıyorum

 2. canan doğru diyor ki:

  Allah razı olsun böyle konular da yardımcı olduğunuz için

 3. mehmet serekbasan diyor ki:

  ya canım kardeşlerim okuyorum çok duygulanıyorum bu güzel dinimizin her derde derman olan ilaçları olan dualarımızı böyle paylaşıyosunuz.Allah razı olsun sizlerden.

 4. jale yılmaz diyor ki:

  banada dua edin sevgili doslarım bugün kadir gecesi Allah bütün dualarımızı kabül etsin inşallah

 5. KÜBRA AKOVA diyor ki:

  Selamun Aleyküm , hayırlı günler , bende iş görüşmesine gideceğim İnşAllah uzun zamandır bu işi bekliyorum dualarınızda benıde unutmayın kardeşlerim.Allah (c.c.) razı olsun İnşAllah

 6. umut keser diyor ki:

  Rabbim sizden razı olsun şimdi iş görüşmesine gidicem konunuzu buldum ve duamı ettim inşaAllah daha 40 günlük bebeşim kızım oldu onunda şansına kısmetine inşaAllah bu iş olur Rabbim bana yardımcı ol temiz kardeşleriminde dualarını isteklerini kabul eyle amin diyenlerin hrmetine katından bolluk helal rızık nasiip et AMİN.ECMAİN.

  • Metin Kılıç diyor ki:

   Allah sizden de razı olsun. Kızınızı vatana ve millete ve sizlere hayırlı bir birey olmasını nasip etsin. İnşaAllah hakkınızda hayırlı olan olur..

 7. onur kesen diyor ki:

  Sevgili arkadaslar yarin is gorusmesine gidicem Allahim insAllah hakkimda hayirlisini verecek benim icin dua edin herkese iyi geceler

 8. Murat er diyor ki:

  Arkadaslar,abılerım,ablalarım,bu yazıyı okuyan kım varsa Allah rızası ıcın,ben yarın ıs gorusmesıne gıdecem,bana dua edın,Allah hepınızden razı olsun,

 9. Burçin yacan diyor ki:

  Ben de cuma günü iş görüşmesine gideceğim. Tam 2 yıldır işsizim inşAllah dualar yardımcım olur, hayırlısıyla başlarım bu işe.

 10. esma sayan diyor ki:

  bugunde benim annem is gorusmesine gidiyo allah rizasi icin onu dualarinizdan eksik etmeyin insallah


Konuyla ilgili yorum yazmak istemez misiniz?

Konuyla ilgili neler düşündüğünüzü benimle paylaşır mısınız?