10 Aralık 2012, Pazartesi

Hayırlı bir iş için okunacak dua

10 Aralık 2012 Yazan Kişi:  
Okunma Sayısı: 4.312 Defa Okundu. Karegori: Diğer Konular

Merhabalar sevgili dostlar. Daha önceden de iş görüşmesine giderken okunacak dua başlığıyla bir konu paylaşmıştım. Çok fazla talep olduğundan dolayı başlığı yenilemek istedim. Sitemi ziyaret edenler hayırlı bir iş için okunacak dua hangisidir diye merak edip soruyorlar. Ben de bildiğim kadarıyla cevap veriyorum.

Lütfen yanlış anlaşılmasın arkadaşlar. Ben ne bir hocayım ne de bu işin alim! Ben sadece internette güvenilir sitelerde söylenenleri sizlere aktaran sıradan bir vatandaşım. O nedenle paylaştıklarımdan dolayı kesinlikle olacak gözüyle bakmayın. Neticede Allah sizin içinizden geçirdiklerinizi biliyor. Siz niyetinizde halis oldunuz mu akıbette inşaAllah hayırlı olacaktır..

Sevgili arkadaşlar aşağıda paylaştığım Ayet-i Kerime, Kehf suresinin, 10.ayetidir. Öyle anlatılır ki bu ayeti sabah namazından sonra, evden çıkmadan önce, iş görüşmesine giderken ve dışarıda iş arayışları içinde bulunurken 70′er defa okumakta fayda vardır.  Bazan karıştığı durumlar oluyor. Yani 71 veya 69 oldu mu olmadı gibisinden şaşırabiliyoruz. O zaman da olur mu? İşte orasını ben bilemem..

Hayırlı bir iş için okunacak dua

Arapça Okunuşu: Bismillahirrahmannirrahim. “Rabbena atina min ledunke rahmeten ve heyyi’ lena min emrina reşeda”

Türkçe Anlamı: Rahman ve Rahim Olan Allah’ın adıyla. “Ey Rabbimiz, bize katından rahmet ver ve işimizde bizim için muvafakiyet hazırla.”

Yukarıda da izah etmeye çalıştığım gibi arkadaşlar dualar ancak samimi ve ihlaslı olunduğu zaman makbuldür. Gönülden ve inanarak Allah’a niyaz ettiğimiz vakit inşaAllah dualarımız hayırlı olacaksa hakkımızda Rabbim zaten kabul buyurur. Fakat unutmamak gerekir ki her dua hemen kabul edilecektir diye bir şart yoktur. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Selametle..

Konuyla Benzer Yazılar:

Bu Yazıyla Benzer Konular:

Öyle Bir Geçer Zaman...
Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisindeki  Mete'nin söylediği Ağla...
Obesimed Zayıflama İ...
Geçtiğimiz gün tevafuken televizyonda rastladığım OBESIMED Z...
10.Türkçe Olimpiyatl...
10.Türkçe olimpiyatı coşkusu gün geçtikçe yüreklerimizde dah...
HD Film izleme sites...
Merhaba arkadaşlar hd film izle başlığıyla paylaştığım bu ko...

Konuyla ilgili yorum yazmak istemez misiniz?

Konuyla ilgili neler düşündüğünüzü benimle paylaşır mısınız?