26 Temmuz 2012, Perşembe

Arakanlı Müslümanlar Katliamı!

26 Temmuz 2012 Yazan Kişi:  
Okunma Sayısı: 6.163 Defa Okundu. Karegori: Güncel Konular

Arakanlı Müslümanlar Katliamı – Sevgili dostlar, Burma’da yaşayan Arakanlı Müslümanlar Budist zulmüne uğradıklarından dolayı komşu ülkelere kaçmak zorunda kalıyorlar. Bangladeş’e sığınan Arakanlı Müslümanlar için kamplar oluşturuldu ve Müslümanlar derme çatma barakalarda zor şartlar altında yaşıyorlar…

Yeni adıyla Myanmar olan Burma’nın batı bölgesinde yaşayan Arakanlı Müslümanlar, kendilerine yönelik uygulanan şiddet ve işkencelerden dolayı komşu ülke olan Bangladeş’e sığınmaktadırlar. Yüzlerce hatta binlerce müslümanın öldürüldüğü Myanmar Katliam’ı tarihe “modern dünyanın Barbar, yamyam ve insanlıktan çıkmış insanları” olarak geçmiş durumdadır. Çünkü hiçbir insani tavra sığmayacak olan bu davranışları yapan Budist zihniyetteki insan görünümlü varlıklar hiç acımadan ve hunharca sadece müslüman olduklarından dolayı insanları diri diri yakıp, işkence etmektedirler. Ve bu bölgede yaşayan müslümanlar maalesef ki yaşam mücadelesi veriyorlar.

Arakanlı Müslümanlar!

arakanlı müslümanlar

Daya önceki günlerde sizlerle “Arakan Diye Bir Yer Var(mış)” başlıklı yazıyı yazmış ve sonrasında ise “Arakan Neresi” şeklinde bir genel başlık atarak durumdan sizleri haberdar etmeyi arzulamıştım. Elimden geldiğince bu işte Allah’ın izni ile muvaffak olduğumu düşünmekteyim ancak yeterli olduğumu asla söyleyemeyeceğim. Bu konuda sosyal medyanın olduğu gibi yetkililerin de olaya müdahale edip, o bölgede yaşanan bu insanlık dramına nokta koymaları gerekiyor. Zira gerek diplomatik yollardan gerekse onların anlayacakları dillerden konuşarak bu olaylara bir son verilmezse “Bizden başka müslüman var mı? Varsa acımızı hissederlerdi..” feryad-u figanlarını duymaya devam edeceğiz.

Sevgili dostlar! Lütfen olayların neticelenip orada yaşayan Arakanlı Müslümanların da artık rahat bir şekilde güneşe merhaba demeleri için dua edelim. Hiç şüphesiz ki Allah bu olayları görmektedir. Elbette ki O (c.c.) azap edenlerin en hayırlısıdır. Kendimiz için ettiğimiz dualarda lutfen Arakanlı Müslüman Kardeşlerimizi de unutmayalım. Selam ve dua ile.. (Metin Kılıç)

Konuyla alakalı diğer yazılarım için aşağıdaki linkleri takip edebilirsiniz..

Bu Yazıyla Benzer Konular:

Facebook Paylaşımlar...
Facebook Şubat Paylaşımları 2011 Bilenler bilir; Arad...
Tolga Çandar Kimdir?
Türk Halk Müziği sanatçısı Tolga Çandar Kimdir? Bu haftaki b...
Vicdani RET Nedir?
Son zamanlarda ülkemizin gündeminde sıkça tartışılan bir kon...
Van'da 5.5 Şiddetind...
Arkadaşlar Van'da 26 Kasım 2011 saat 21:00 itibarıyla yeni  ...

Comments

” Arakanlı Müslümanlar Katliamı!” başlıklı yazı için 2 Yorum Yapılmış..
  1. gülşah diyor ki:

    Bu zulüme koca dünyada dur diyecek kimse yoksa yazıklar olsun bizim insanlığımıza


Konuyla ilgili yorum yazmak istemez misiniz?

Konuyla ilgili neler düşündüğünüzü benimle paylaşır mısınız?